Entdecke neue Möglichkeiten als …

Softwaretester Qualitätssicherung [m|w|d]

Individuell abgestimmt auf deine Fähigkeiten übernimmst du herausfordernde und abwechslungsreiche Aufgaben in unserer Qualitätssicherung.

Deine Aufgaben

  • Testspezifikationen für unsere umfangreiche Produktpalette erstellen und durchführen
  • Fehler analysieren und im Fehlermanagement nachverfolgen
  • Dokumentationen erstellen und aktualisieren
  • Testumgebungen ausbauen und pflegen
  • Reviews und Analyse von Spezifikationen

    Im Zuge der persönlichen Weiterentwicklung können weitere Aufgabengebiete erschlossen werden:

    • Pflege und Erweiterung von automatisierten Tests mittels Testcomplete (C# Script)
    • Neue Software-Projekte begleiten und sicherstellen der Qualitätsstandards ab der Konzeptionsphase
    • Schnittstelle zur Entwicklungs- und Produkt-/Projektmanagementabteilung
    • Teststrukturen, Szenarien und Maßnahmen weiterentwickeln und optimieren
    • Übernehmen der Verantwortung für Teilprodukte/Programmbereiche sowie eigenverantwortliches organisieren der Tests und aller damit verbundenen Aufgaben

    Dein Profil

    • Studium mit Informatik- oder Mathematikbezug oder vergleichbare Berufsausbildung im Bereich IT
    • Eigenverantwortliches und methodisches Arbeiten, allein und im Team
    • Gute Deutschkenntnisse in Wort und Schrift
    • Gute Englischkenntnisse in Wort und Schrift
    • Gute IT-Kenntnisse
    • Auch Absolventen und Quereinsteiger als Junior Tester möglich

    Unsere Benefits

    • Einen attraktiven und modernen Arbeitsplatz mit topaktueller Hardware in Soloplan City, Kempten
    • Flexible Arbeitszeiten durch Gleitzeitmodell
    • Einen sicheren und zukunftsorientierten Arbeitsplatz mit der Möglichkeit zur Weiterentwicklung
    • Gezielte Einarbeitungspläne und Patenprogramme
    • "Work and Travel" - Die Chance, zeitweise in einer unserer internationalen Niederlassungen tätig zu sein
    • Corporate Benefits
    • Regelmäßige Firmenevents und unternehmensweite Veranstaltungen
    • Moderne Dachterrasse für die After-Work Gestaltung
    • Kostenlose Getränke/Obst und subventioniertes Mittagessen im Soloplan City Resort
    • Exklusiver VIP-Zugang zur Soloplan BigBox-Loge
    • Work-in-Silence-Rooms für störungsfreies Arbeiten
    • Betriebliche Altersvorsorge und vermögenswirksame Leistungen

    Nächste Schritte

    Sende bitte deine aussagekräftigen sowie vollständigen Bewerbungsunterlagen an unser HR-Team, unter Angabe deiner Gehaltsvorstellung, deines frühestmöglichen Eintrittstermins bzw. deiner aktuellen Kündigungsfrist sowie der JOB-ID 302-1 direkt über unsere Online-Bewerbung oder per Mail an topjobs@soloplan.de.

    Vielen Dank, wir freuen uns auf deine Bewerbung!

    DO IT WITH PASSION - WORKING AT SOLOPLAN!

    QualitätssicherungdeKempten

    Do it communicatively!

    Czy ktoś powiedział “aktywne wsparcie naszego zespołu sprzedaży poprzez pozyskiwanie nowych klientów oraz umawianie spotkań z nimi”? Tu może chodzić tylko o nasz dział telemarketingu. Telefonicznie kontaktujesz się z naszymi potencjalnymi klientami I po pozytywnej weryfikacji przekazujesz kontakt do Twoich kolegów w dziale sprzedaży.

    Stellen ansehen

    Do it internationally!

    Jako członek naszego zespołu tłumaczeń świetnie posługujesz się językami obcymi. Z łatwością przychodzi Ci komunikacja w danym języku i bez problemu rozpoznasz „fałszywego przyjaciela”. Bez Ciebie komunikacja firmy nie byłaby możliwa w takiej formie jak obecnie – począwszy od tłumaczeń marketingowych, aż po fachowe tłumaczenie naszego oprogramowania – czeka Cię pełna różnorodność!

    W zespole Front Office będziesz wizytówką naszej siedziby Soloplan GmbH. Masz serdeczne usposobienie i chętnie obsługujesz przybyłych do naszego biura klientów i gości, a także masz zmysł do planowania podróży służbowych. Wyzwania nie stanowią dla Ciebie problemu i chętnie służysz wsparciem dla wszystkich działów w naszej firmie.

    Do it empathetically!

    Dla naszego działu HR najważniejsi są nasi pracownicy i ich zadowolenie. Dobrze się czujesz w bezpośrednich rozmowach, np. podczas rozmów kwalifikacyjnych i masz pokłady pozytywnej energii. Chętnie bierzesz udział w targach i korzystasz chętnie z każdej okazji, by pozyskać nowych pracowników do naszej firmy!

    Do it reliably!

    Do tego działu poszukujemy doświadczonych księgowych, którzy z pasją podchodzą do liczb i nie odpowiadają przy tym stereotypom typowym dla tej branży – bo tym właśnie przeczy nasz dział księgowości! Do twoich zadań będzie należała bieżąca kontrola finansów naszej firmy oraz jej struktur.

    Do it in a fair manner!

    By dołączyć do naszego działu prawnego, musisz wyróżniać się zmysłem sprawiedliwości oraz doskonale znać się na zawiłościach prawa IT, ochrony danych i marki. Potrafisz przestrzegać zasad i przepisów – dzień w dzień.

    Do it creatively!

    Dział marketingu w Soloplanie patrzy na świat przez różowe okulary. Jako jeden z nas będziesz miał okazję dzielić się z nami swoimi kreatywnymi pomysłami i koncepcjami, a także brać czynny udział w ich realizacji! Od klasycznego marketingu, przez marketing online, aż po marketing eventowy – oferujemy pełen pakiet, w którym w pełni rozwiniesz swoje umiejętności!

    Do it in a supporting manner!

    Jako członek naszego zespołu Facility Management będziesz odpowiedzialny za konserwację budynku siedziby naszej firmy, jej obejścia oraz wszystkim co jest z nim związane. Jeśli masz rękę do kwiatów I rozumiesz, jak zarządzać nowoczesnym budynkiem, staniesz się dobrym duchem tego miejsca.

    Do it on your own initiative!

    W naszym międzynarodowym dziale sprzedaży jesteś twarzą naszej firmy I reprezentujesz ją przed klientami na całym świecie. Dołączysz do zespołu złożonego z charyzmatycznych sprzedawców, którzy chętnie podróżują służbowo po całym świecie, mając na uwadze bezpośredni kontakt z klientem. Do Twoich obowiązków będzie należało pozyskiwanie nowych klientów oraz opieka nad obecnymi.

    Do it sociably!

    Z takim nastawieniem doskonale odnajdziesz się w naszym dziale Customer Solution Management (CSM). Będziesz interfejsem do naszych klientów – od momentu pierwszego fachowego doradztwa, aż po przygotowywanie i realizacje kompleksowych oraz indywidualnych rozwiązań dla naszych klientów.

    Do it Visionarily!

    Jesteś kreatywny, lubisz wyzwania – jesteś wizjonerem infrastruktury. W dziale administracji IT zadbasz o to, by nasze serwerowe środowisko było na bieżąco aktualizowane. Nadzorujesz także naszą międzynarodową infrastrukturę sieciową i przyczyniasz się tym samym do cyfryzacji w naszej firmie!

    Do it passionately!

    Jako programista będziesz rozwijał nasze oprogramowanie CarLo za pomocą nowoczesnych narzędzi (VS Rider/GitHub) w technologii .NET lub Typescript/Javascript. Rozwijasz nowe funkcjonalności oraz moduły w ramach naszego oprogramowania logistycznego CarLo w takich obszarach jak aplikacje mobilne, desktopowe oraz rozwiązania w chmurze.

    Do it optimistically!

    … to nasze motto. W DZIALE TESTERSKIM. Będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie wewnętrznych testów oraz ich ulepszanie. Dzięki temu masz realny wpływ na User-Experience i masz nad wszystkim pełną kontrolę!